XVI Finał WOŚP... Gramy z głową!    


AUKCJE WOŚP GRAJĄ DALEJ!

21.01.2008

XVI Finał WOŚP "Z głową" już się zakończył, ale Aukcje WOŚP 2008 grają dalej! Charytatywne Aukcje Fundacji WOŚP to doskonałe narzędzie wspierające tę szlachetną ideę. Co roku kwota zbierana poprzez Internet rośnie. Tylko w trakcie XV "Kosmicznego" Finału WOŚP Internauci przekazali poprzez Aukcje WOŚP 2007 ponad 1 mln 283 tys. złotych. Liczymy na to, że kwota uzbierana podczas XVI Finału będzie znacznie wyższa.

Korzystanie z serwisu Aukcje WOŚP jest darmowe – za wystawienie, sprzedaż i kupno przedmiotu nie są pobierane żadne prowizje (Allegro nie pobiera żadnych opłat).
W Aukcjach Specjalnych WOŚP została umieszczona aukcja nr 178452 z czwartym w tym roku kompletem odznak POK "Śladami Jana Pawła II" (aukcja kończy się 31 stycznia 2008 r. o godz. 21:05). Mamy nadzieję, że kolejny komplet naszych wyjątkowych odznak – poswięconych największemu z Polaków – znacząco napełni sakiewkę Orkiestry.


BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FINAŁU ZAPEWNIONE!

03.01.2008

Straż Miejska oraz Stołeczna Policja zobowiązały się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas XVI Finału WOŚP oraz imprez towarzyszących, a także przeszkolenia wolontariuszy. Dziękujemy im za to bardzo serdecznie, ponieważ robią to za zupełną darmochę, nierzadko w dzień wolny od pracy, z własnej, dobrej woli!

Jak co roku przekażemy policji listę naszych wolontariuszy zawierającą imię i nazwisko oraz nr PESEL, nr identyfikatora i nr tel. kontaktowego. Policja w dniu XVI Finału WOŚP uruchomi specjalny nr telefonu komórkowego (+48) 694 490 750, pod który można zgłaszać wszystkie sprawy związane ze zbiórką pieniędzy i bezpieczeństwem wolontariuszy podczas kwesty ulicznej. Pod ten numer można zgłaszać zauważone nieprawidłowości, dziwne zachowania, próby kradzieży itp.
Uwaga, ważna informacja! Chcąc skontaktować się z policją pod wskazanym numerem telefonu, wystarczy tylko próba połączenia, czyli tzw. wysłanie sygnału, nie trzeba wykonać połączenia! Dyżurujący policjant sam oddzwoni natychmiast pod wyświetlony numer. Dlatego też pamiętajcie, aby 13 stycznia 2008 r. – w dniu finału – mieć włączoną funkcję wyświetlania numeru telefonu, z którego dzwonicie!


ŻYCZENIA NOWOROCZNE

31.12.2007

Z ostatnią kartką kalendarza zerwij wszystkie złe nastroje, zapomnij o wszystkich nieudanych dniach, przekreśl niewarte w pamięci chwile i wejdź w Nowy Rok jak w nowym stroju wchodzi się na najwspanialszy bal Świata. Życzę Wam, aby Nowy Rok, nie musiał wstydzić się przed Starym.
Stary Rok mija, lecz marzenia pozostają. Niech te marzenia spełnią się w nadchodzącym Nowym Roku. Niech los na dobre się odmieni, a ogród życia wnet się zazieleni.
Nadchodzący Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Tak więc dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro, szczęścia co radość daje, miłości co niesie pokój, zdrowia co rodzi wytrwałość, wiary co nadzieję prowadzi, dni wypełnionych do końca i nowych pięknych wschodów słońca... i niech więcej takich cudownych rzeczy Nowy Rok Wam użyczy.


W NAJNOWSZYM „NEWSWEEKU” FILM O ORKIESTRZE!

28.12.2007

Kupując najnowszy numer tygodnika Newsweek otrzymacie niezwykłą orkiestrową opwieść – blisko godzinny film dokumentalny o Fundacji WOŚP. Film ten jest efektem kilkutygodniowej pracy Fundacji. Szukając materiału do filmowej opowieści o historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz o zbliżającym się XVI Finale, przeszukano dość dokładnie orkiestrowe archiwa filmowe. Przeszukując wiele godzin najróżniejszych zapisów filmowych, natknięto się na fantastyczny materiał przygotowany przez Yacha Paszkiewicza, który okiem kamery obserwował ostatnie godziny przygotowań do Finału. A potem jeszcze mnóstwo, mnóstwo obrazków, które złożyły się w sumie na zupełnie nietypową, filmową opowieść o Orkiestrze.
Biegnijcie po Newsweeka! Ten film koniecznie trzeba mieć!


KONKURS ANKIET!

28.12.2007

Przypominamy konkurs ankiet trwa! Każda z tegorocznych ankiet dla wolontariusza zawiera, oprócz jego danych oraz informacji o Finale, także część konkursową. Jest to zestaw testowych pytań dotyczących zasad pierwszej pomocy i działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do rozwiązania testu w zakresie pytań pierwszopomocowych wystarczy najbardziej podstawowa wiedza na ten temat. Aby odpowiedzieć na pytania dotyczące działalności WOŚP wystarczy lektura stron internetowych Fundacji, lub dokładne obejrzenie filmu o Orkiestrze, załączonego do dzisiejszego wydania tygodnika Newsweek.
Rozwiązany test – po dokładnym sprawdzeniu – należy odesłać do Fundacji WOŚP. Ze wszystkich nadesłanych odpowiedzi wylosowani zostaną zwycięzcy, do których pomkną specjalne, orkiestrowe nagrody. Losowanie odbędzie się już po Finale, a póki co – wszystkie nadesłane rozwiązania trafiają do specjalnego pudła, które powoli zaczęło się juz zapełniać. Spróbuj swoich sił i szczęścia podczas losowania nagród. Powodzenia!

RomanO


ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

22.12.2007

Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje,
Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia.

Gdy przyjdą Święta w srebrnej bieli, gdy Stary Rok w Nowy się zamieni,
przyjmijcie gorące życzenia, niech się spełnią wszystkie Wasze marzenia!

Niech Wigilia i Święta Bożego Narodzenia upłyną spokojnie i radośnie,
aby marzenia zmieniły się w rzeczywistość, a sukcesy przerosły oczekiwania.

RomanO & Sztab WOŚP


UWAGA SĄ JUŻ ANKIETY!

17.12.2007

Dziś do Sztabu WOŚP przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” dotarła przesyłaka z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W solidnie zapakowanej paczce znajdowały się zamówione wcześniej w Fundacji ankiety XVI Finału WOŚP, jak zwykle bardzo kolorowe, radosne – po prostu orkiestrowe. Uwaga w tym roku jest ich w naszym Sztabie rekordowa ilość – 200 sztuk! Większość z tych ankiet zostanie przeznaczona dla osób biorących udział w naszych działaniach po raz kolejny. Razem z ankietami dotarły również do nas puszki dla wolontariuszy i plakaty.


Z OSTATNIEJ CHWILI!

14.12.2007

Wiadomość z ostatniej chwili! Sztab WOŚP przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” w Warszawie wydłuża do 22 grudnia 2007 r. termin przyjmowania zgłoszeń na wolontariuszy XVI Finału WOŚP.


DZIAŁAMY LEGALNIE!

10.12.2007

Właśnie dziś otrzymaliśmy list, w którym Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, że nasz Sztab został zarejestrowany i działamy razem podczas Wielkiego Finału WOŚP w gorącą styczniową niedzielę.
Praca w Fundacji cały czas idzie pełną parą – mamy telewizję O-TV, Finał będzie transmitowany przez dwie telewizje TVP2 i TVN, Jurek bedzie latał – dosłownie i w przenośni po całym kraju.
Mamy małe opóźnienie w porównaniu z latami ubiegłymi. Ankiety jeszcze nie dotarły do Fundacji, a z Fundacji do naszego Sztabu. Wiemy, że jest to duże utrudnienie, ale wierzymy, że tak jak w latach ubiegłych DAMY RADĘ!


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

05.12.2007

W 1986 r. ONZ w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności darowują innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. W tym szczególnym dniu doceńmy siłę wolontariatu w promowaniu pokoju i rozwoju na całym świecie. Oddajmy hołd milionom ludzi na całym świecie, którzy codziennie – na mniejszą lub większą skalę – dobrowolnie poświęcają swój czas, pomysłowość, są solidarni i kreatywni po to, by budować lepszą przyszłość.


W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy są z nami od wielu lat i będą kwestować na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, także podczas tegorocznego Finału WOŚP. Dziękujemy również tym, którzy po raz pierwszy zdecydowali się nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym oraz tym, którzy postanowili włączyć się w organizację XVI Finału WOŚP, podczas którego zagramy „Z głową”.

Jednocześnie przestrzegamy przed wszelkiego rodzaju „ściemniaczami”. Każdy wolontariusz będzie posiadał specjalny identyfikator ze zdjęciem i hologramem oraz tekturową, kolorową puszkę z identycznym numerem jak na identyfikatorze. Tylko takim osobom można powierzyć swoje pieniądze i kosztowności!
Liczy się każdy grosik! Z góry dziękujemy za zaufanie jakim od wielu lat obdarzają nas mieszkańcy Warszawy.


POK „ŚLADAMI JANA PAWŁA II” NA AUKCJACH WOŚP 2008!

03.12.2007

Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy wystawić na aukcjch Allegro nasze wyjątkowe odznaki, poświęcone najwybitniejszemu z Polaków. Dziś na Aukcjach WOŚP 2008 pojawił się pierwszy z pięciu, przeznaczonych na tegoroczne aukcje, kompletów Pielgrzymiej Odznaki Krajoznawczej „Śladami Jana Pawła II” (POK).
Przedmiotem licytacji będzie każdorazowo komlet odznak (8 szt.) w wersji kolekcjonerskiej.
POK „Śladami Jana Pawła II” została ustanowiona przez Oddział Wolski PTTK w Warszawie im. gen. Józefa Sowińskiego 4 kwietnia 2005 r. czyli 2 dni po śmierci Ojca Świętego.
Idea Odznaki powstała wśród młodzieży Koła PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” d. przy 108 Grunwaldzkiej Drużynie Harcerskiej „Dreptaki” im. prof. Romana Kobendzy w Warszawie, która idąc za wezwaniami Ojca Świętego Jana Pawła II pragnie propagować uniwersalne wartości chrześcijaństwa.
Odznaka ma zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wędrówek śladami Ojca Świętego – Członka Honorowego PTTK, a także zapoznać z wielkim bogactwem kulturowym narodu polskiego oraz poprzez treści w niej zawarte wychowywać młode pokolenia. Odbywając wędrówki po ziemi ojczystej, odwiedzając miejsca, związane z osobą Karola Józefa Wojtyły (1920-2005), obcując przy tym z pięknem natury, uczestnicy mogą zbliżyć się do Tego, któremu dedykowana jest odznaka.
Regulamin odznaki został tak skonstruowany, aby umożliwić jej zdobywanie każdemu zainteresowanemu, niezależnie od przynależności organizacyjnej, poglądów politycznych, religijnych, możliwości fizycznych, czy miejsca zamieszkania.
Gorąco zachęcam do zdobywania Odznaki w normalnym trybie regulaminowym, ale wersję kolekcjonerską można nabyć jedynie na tej wyjątkowej Aukcji WOŚP 2008! Mam nadzieję, że ta gratka dla kolekcjonerów i turystycznych pasjonatów, będzie też miłą pamiątką z XVI Finału WOŚP, podczas którego gramy „z głową”. Aukcja trwa do wieczora 17 grudnia 2007 r. Wszyscy mamy też nadzieję, że nasze Odznaki osiąną na aukcjach wysokie ceny zasilając konto Fundacji o kolejne pieniądze retujące życie naszych dzieciaków (wszystkie są nasze).

RomanO


RUSZYŁY AUKCJE WOŚP 2008!

03.12.2007

Dziś na serwisie aukcyjnym Allegro ruszyły Aukcje WOŚP 2008! To już ósmy rok można w tej formie zagrać razem z Orkiestrą, zagrać najpiękniejszą muzykę świata, wypływającą z Waszych i naszych serc. Gorąco zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję:

KUP LUB SPRZEDAJ COKOLWIEK!

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić – zwróć się o pomoc do członów sztabu – na pewno pomożemy.

Możesz też przynieść dowolny przedmiot na licytację, a my wystawimy go jako Sztab WOŚP w Twoim imieniu. Przedmioty można wystawiać do 31 stycznia, a aukcje trwają do 14 lutego 2008 r. Życzymy powodzenia i miłej zabawy podczas tegorocznych licytacji!

Również od dziś dostępne są nasze Aukcje WOŚP 2008! Zachęcam wszystkich do obserwowania efektów licytacji przedmiotów wystawionych przez nasz Sztab WOŚP. Liczymy, że i tą drogą uda się nam uzbierać sporą sumkę...
A wszystko to na sprzęt do ratowania dzieciaków!

RomanO & Sztab WOŚP


WRACAJĄ ZŁOTE SERDUSZKA!

30.11.2007

Powracamy do tradycji złotych serduszek! Za nami cykl emisji okolicznościowych, złoto-srebrnych medali Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które licytowane były w ostatnich finałach WOŚP. Każdy medal poświęcony był innemu programowi medycznemu prowadzonemu przez Fundację. Orkiestra prowadzi cztery takie programy, wyemitowano więc cztery medale i na tym seria się zakończyła. Co więc będzie licytowane w czasie XVI Finału? Odpowiedź brzmi: wracamy do licytacji złotych serduszek! Mamy przed sobą XI. edycję złotego serduszka wykonanego ze złota zebranego podczas poprzednich Finałów WOŚP. Serduszka wykonana Mennica Polska oraz Mennica Metale Szlachetne.

Nad ich misternym wykonaniem pochylą się najbardziej doświadczeni artyści, którzy wielokrotnie już pokazali, że reprezentują najwyższą światową ligę. Wspomnijmy tutaj chociażby dwuzłotową monetę poświęconą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która okrzyknięta została jedną z najpiękniejszych monet świata!

Złotych serduszek będzie 300 sztuk. Podobnie, jak miało to miejsce z medalami w latach ubiegłych, 250 z nich znajdzie właścicieli poprzez telefoniczną licytację najbardziej hojnych darczyńców, a pozostałych 50 będzie licytowanych w wielu miejscach na terenie całej Polski.

Sztab WOŚP przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” już tradycyjnie włączy się w licytację złotego serduszka i mamy nadzieję, że po raz kolejny uda się nam zdobyć tą niezwykłą pamiątkę. Całkowity dochód z licytacji wesprze cel XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zwlekajcie więc i kupujcie nasze „Cegiełki” aby po finale, każdy z dumą mógł głośno krzyknąć – Mój jest ten kawałek serduszka!


DYŻURY SZEFA SZTABU WOŚP

15.11.2007

We wszystkich sprawach dotyczących działania Sztabu WOŚP (m. in. zapisy, sprawdzanie danych osobowych, informacje) należy kontaktować się z Szefem Sztabu WOŚP wyłącznie w dniu dyżuru!
Szef Sztabu WOŚP pełni dużury w Biurze Oddziału Wolskiego PTTK w Warszawie, ul. Jana Brożka 4. Członków Sztabu WOŚP spotkasz na dyżurach w poniedziałki i piątki w godz. 17.30-19.00 (od 26 listopada do 15 grudnia 2007 r.). Serdecznie zapraszam!

RomanO


LEGALIZUJEMY NASZE DZIAŁANIA

12.11.2007

Już po raz 16. będziemy zbierali pieniądze. Przez te wszystkie lata sama zbiórka pieniędzy przeistoczyła się z szalonego „pospolitego ruszenia” w bardzo zorganizowaną, czy chcemy tego czy nie, prawnie określoną akcję.
Już w najbliższych dniach przedstawiciele Koła PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” d. przy 108 GDH „Dreptaki” im. prof. Romana Kobendzy udadzą się do siedziby Fundacji Wielkia Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie, przy ul. Niedźwiedziej 2a, celem przedłożenia dokumentów wymaganych przy zakładaniu sztabów oraz organizacji finałowych imprez. Czekamy na oficjalne powołanie Sztabu.


NIEZWYKŁE ANKIETY!

08.11.2007

Jest już projekt tegorocznej ankiety! Dosłownie wczoraj wieczorem wprowadzono ostatnie poprawki, po czym ostatecznie zatwierdzono ankietę XVI Finału WOŚP. Oznacza to, że za chwilę wystartują potężne maszyny drukarskie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i ruszy produkcja 120.000 finałowych ankiet. A musicie wiedzieć, że PWPW drukuje ankiety za zupełną darmochę!
Rok rocznie w Fundacji zastanawiają się, jakie wiadomości zamieścić na tej części ankiety, która zostaje na pamiątkę w domu wolontariusza. Zawsze jest list od Jurka Owsiaka, słowo podziękowania za sięgnięcie po ten kawałek kolorowego papieru i przystąpienie do zbiórki. Kiedyś było tam dokładne rozliczenie, ale z czasem kupowanych przez Fundację urządzeń stało się tak dużo, że nie sposób było ich wykazu zmieścić w tym ograniczonym jednak miejscu. Na ankiecie znajdziecie również informacje o działaniach Fundacji, programach, osiągnięciach, oraz na co w dany roku zbieramy. Często jest to przekaz skrótowy i w „dwóch słowach”, ale to co najważniejsze zawsze tam znajdziecie.
Tym razem, jako że będzie to „Finał z głową” – na ankiecie znalazła się przeznaczona dla Was łamigłówka. Będzie to test składający się z 24 pytań dotyczących znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy o Fundacji WOŚP. Namawiamy Was do rozwiązania tego testu, następnie do sprawdzenia odpowiedzi i do wysłania wypełnionego formularza na adres Fundacji. Odpowiedzi należy nadsyłać do 31 stycznia 2008 roku, gdyż wtedy spośród wszystkich nadesłanych rozwiązań rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody (m. in. zestawy od odbioru telewizji satelitarnej „n” oraz mnóstwo orkiestrowych gadżetów).
Zapraszamy więc wszystkich naszych wolontariuszy do wspólnej zabawy. Ciekawe, na jak dużo pytań odpowiecie?


DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

30.10.2007

Podobnie jak w zeszłym roku przypominamy... Pamiętajmy o tych, co odeszli od nas dawno, dawno temu i o tych, którzy odeszli dosłownie przed chwilą... Pamiętajmy o tych, którzy tworzyli rzeczy ważne dla nas i naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o ludziach wielkich i tych zupełnie „maluczkich”. Pamiętajmy o wszystkich.
Podobnie jak Jurek twierdzę, że z wiekiem zaczynamy myśleć nieco inaczej. Nie tylko odczuwamy brak kogoś bliskiego, kiedy umiera, ale także przez lata myślimy o tym, co dla nas znaczył, czego dokonał, jak na nas wpływał i jak nam z nim było. Jutro nie zapomnijmy o nikim!

RomanO


CO ZROBIĆ ABY ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM WOŚP?

22.10.2007

Aby zostać wolontariuszem:
– możesz wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na naszej stronie internetowej,
– możesz wysłać e-mail: wosp-msw@o2.pl
– możesz zapisać się osobiście w siedzibie Sztabu WOŚP, ul. Jana Brożka 4 (Biuro Oddziału Wolskiego PTTK w Warszawie im. gen. Józefa Sowińskiego), w dniach dyżurów Sztabu WOŚP.
Nie zapomnij o podaniu imienia (imion) i nazwiska, adresu zamieszkania, daty i miejsca urodzenia, nazwy szkoły, do której uczęszczasz lub firmy, w której pracujesz oraz kontaktu – nr telefonu lub aktywnego konta e-mail. Każdy niepełnoletni wolontariusz musi posiadać zgodę rodziców (opiekunów) na wzięcie udziału w kweście WOŚP. Druki takiej zgody można pobrać w dziale „Aktualności”.


ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM WOŚP!

15.10.2007

Chcesz zostać wolontariuszem w bieżącej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Włóż w kieszeń swą legitymację szkolną, lub dowód osobisty i jak najszybciej, pędź do nowej siedziby naszego Sztabu WOŚP w Oddziale Wolskim PTTK w Warszawie im. gen. Józefa Sowińskiego, tel. (0-22) 252-11-64. Zapisy przyjmujemy tylko od 26 listopada do 15 grudnia 2007 r. Nie daj się wyprzedzić innym. Pamiętaj – ankiet będzie tylko określona ilość. Może ich po prostu nie starczyć dla wszystkich chętnych.
Mamy tylko jedną ważną prośbę... W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadziliśmy zasadę, że nie możesz kwestować w pojedynkę, musi Was być co najmniej 3 osoby. Jeżeli zgłaszasz się do nas, musisz nam podać nazwiska swoich towarzyszy, którzy będą pomagali Ci w dniu Finału. Nie muszą oni mieć identyfikatorów i puszek, ale muszą być cały czas blisko Ciebie. Podczas kwesty mogą Ci towarzyszyć np. Twoi rodzice, starsze rodzeństwo, starsi koledzy, przyjaciele itp.


ZAPRASZAMY NA XVI FINAŁ WOŚP – Z GŁOWĄ

05.10.2007

W tym roku przygotowujemy już XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Po raz kolejny wolontariusze z kolorowymi identyfikatorami, z serduszkami i puszkami wyruszą na ulice naszego miasta. Po raz kolejny będziemy kwestować na rzecz Fundacji WOŚP, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji niesienia pomocy.
13 stycznia 2008 r. odbędzie się XVI Finał WOŚP – Finał z głową. Mamy nadzieję, że zagramy z tą tytularną głową... efektownie i efektywnie. To jednak nie jest zależne tylko od nas, czyli Sztabu WOŚP. Wiele w tej mierze zależy od Was Drodzy Przyjaciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Potrzebujemy Waszej pomocy w różnych naszych działaniach.

Masz ciekawy pomysł, który można by zrealizować podczas letniej Zadymy w Środku Zimy? Znasz interesujących ludzi, którzy mogą razem z nami zagrać lub sam w twórczy sposób możesz pomóc nam zbierać pieniądze dla maluchów? A może po prostu nie chcesz stać obok? Nie wachaj się! Przyjdź i przyłącz się do nas! Czekamy na Ciebie! Na pewno wspólnie zdziałamy więcej!


NIEZWYKŁA LICYTACJA!

03.10.2007

Jak zawsze w grudniu ruszą aukcje Allegro z niesamowitą ilością gadżetów, osobliwości i „perełek” które można zdobyć tylko u nas. W tym roku na pewno jedną z najatrakcyjniejszych aukcji będzie ta, o którą postarał się Pokojowy Patrol, a mianowicie: doskonale nam znana wieża widokowa na Wielkiej Sowie (1015 n.p.m.)
W Górach Sowich byliśmy wielokrotnie podziwiając wieżę i panoramę pobliskich gór oraz piękne widoki, jakie roztaczają się z jej korony. Ponad stuletnia wieża widokowa na najwyższym szczycie Gór Sowich, który my wielokrotnie zdobyliśmy, została przeznaczona na licytację!
O wieży można dowiedzieć się pod adresem: http://pieszyce.pl/index.php?s=subsite&id=54


XVI FINAŁ WOŚP – START!

01.10.2007

Tradycyjnie z początkiem października uruchamiamy internetowy serwis informacyjny dotyczący kolejnego – już XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pierwszej kolejności adresujemy go do tych wszystkich, którzy zamierzają aktywnie zaangażować się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji WOŚP.
Jak zapewne wiecie, jest to dopiero początek przygotowań... ale u nas już pracy z tym co niemiara, a wszystko to wokół dnia 13 stycznia 2008 roku, dnia XVI Finału WOŚP – Finału z głową.. Finał z głową? Tak z głową! A dlaczego? Poniekąd z powodu jego medycznego ukierunkowania, a poniekąd z powodu całokształtu już 16-letnich orkiestrowych działań.


XVI FINAŁ WOŚP „TUŻ TUŻ”

24.09.2007

„Piękna, polska jesień, cudowne słońce, którego trochę nam brakowało na Przystanku Woodstock, oraz przyjazna atmosfera wśród orkiestrowych przyjaciół sprawiła, że z wielka przyjemnością zabieram się do pisania tych kilku słów do Was. Trudno pisać, że Finał tuż tuż, bo mamy jeszcze kilka miesięcy, ale chęci w nas do grania już ogromne...”
Tak zaczyna się – jak zwykle ciepły – list, który otrzymaliśmy od Jurka Owsiaka. W dalszej części tego listu możemy przeczytać:
„...Dzisiejszy list to przedfinałowe przywitanie się, za moment kupujemy sprzęt dla klinik chirurgii urazowej, znowu kilkadziesiąt szpitali w całej Polsce otrzyma nasze urządzenia...

Przez te 16 lat grania Orkiestry ciągle pokazujemy, że bez względu na opcje polityczne i najróżniejsze pomysły ratowania Służby Zdrowia, pomimo o 50% zmniejszonej ilości narodzin polskich dzieci, nasze fundacyjne, orkiestrowe wsparcie polskiej służbie zdrowia jest bardzo potrzebne, a w wielu momentach wręcz jedyne. Po raz kolejny unosimy się więc ponad politykę i realizujemy to, o czym wcześniej mówimy – pomagamy tym, którzy pomocy potrzebują. Styczniowa zbiórka nosi hasło "Finał z głową – Dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi"...
...A teraz już wysyłamy do Was regulamin Sztabów wraz z formularzem zgłoszeniowym sztabu, który trzeba wysłać do nas najpóźniej do 15 listopada 2007 r. Po rejestracji Waszego Sztabu wyślemy list ze szczegółami co dalej...”

Zaczynamy więc przygotowania do XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Finału z głową!
Więcej informacji już wkrótce.


WIELKIMI KROKAMI ZBLIŻA SIĘ XVI FINAŁ WOŚP

17.09.2007

Już po raz szesnasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce, w wielu miastach Europy i na całym świecie. Zagramy oczywiście również u nas w stolicy.
Już dzis rozpoczynamy przygotowania do XVI Finału. Tak jak w ubiegłych latach dołożymy wszelkich starań, aby kolejny, styczniowy finał był nie tylko paradą ludzi dobrej woli i ich gorących serc, ale i radosnym wydarzeniem kulturalnym. O wszelkich naszych planach i działaniach będziemy informować Was na bieżąco, zarówno na naszych stronach jak i za pośrednictwem innych mediów. Do zobaczenia 13 stycznia 2008 r. podczas XVI Finału WOŚP!
Oj będzie się działo... Pamiętajcie ta największa i najpiękniejsza na świecie Orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej! A my nawet o tydzień dłużej :)


Archiwum wiadomości
2005
2006

Wesprzyj Fundację kupując orkiestrowy gadżet

Wesprzyj Fundację
kupując orkiestrowy gadżet
Wspomóż Orkiestrę biorąc udział w aukcjach internetowych

Wspomóż Orkiestrę biorąc udział
w aukcjach internetowych
Zasil konto Fundacji kartą kredytową

Zasil konto Fundacji
kartą kredytową