XV Finał WOŚP... Ale kosmos!     

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

23.12.2006

Co roku, o tej samej porze, każdy Wam życzy tego co może.
I my korzystamy ze sposobności, życzymy Wam dużo zdrowia, miłości, radości...
To, o czym marzycie – by się spełniło, a to, co kochacie – by Waszym było.

Wszystkiego co dobrem się zowie w życiu osobistym, „orkiestrowym” graniu i na szlakach turystycznych wędrówek!

RomanO & Sztab WOŚP


KOMPLET ODZNAK „ŚLADAMI JANA PAWŁA II” WYSTAWIONY!

20.12.2006

Dziś na Aukcjach WOŚP 2007 został wystawiony pierwszy komplet naszych odznak. Przedmiotem licytacji jest komplet (8 szt.) Pielgrzymiej Odznaki Krajoznawczej (POK) „Sladami Jana Pawła II” w wersji kolekcjonerskiej wydanej w bardzo małym nakładzie. POK została ustanowiona przez PTTK Oddział Wolski im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie 4 kwietnia 2005 r. czyli 2 dni po śmierci Ojca Świętego.
Idea odznaki powstała wśród młodzieży Koła PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” d. przy 108 Grunwaldzkiej Drużynie Harcerskiej „Dreptaki” im. prof. Romana Kobendzy w Warszawie, która idąc za wezwaniami Ojca Świętego Jana Pawła II pragnie propagować uniwersalne wartości chrześcijaństwa.
Odznaka ma zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wędrówek śladami Ojca Świętego – Członka Honorowego PTTK, a także zapoznać z wielkim bogactwem kulturowym narodu polskiego oraz poprzez treści w niej zawarte wychowywać młode pokolenia. Odbywając wędrówki po ziemi ojczystej, odwiedzając miejsca, związane z osobą Karola Józefa Wojtyły, obcując przy tym z pięknem natury, uczestnicy mogą zbliżyć się do Tego, któremu dedykowana jest odznaka.
Regulamin odznaki został tak skonstruowany, aby umożliwić jej zdobywanie każdemu zainteresowanemu, niezależnie od przynależności organizacyjnej, poglądów politycznych, religijnych, możliwości fizycznych, czy miejsca zamieszkania.
Gorąco zachęcamy do zdobywania odznaki w normalnym trybie regulaminowym, ale wersję kolekcjonerską można nabyć jedynie na tej wyjątkowej Aukcji WOŚP 2007! Informujemy, że aukcja ta została umieszczona pośród wyróżnionych aukcji Użytkowników. Mamy nadzieję, że będzie to miła pamiątka i gratka dla kolekcjonerów. Aukcja trwa do 2 stycznia 2007 r. do godz. 21:05:00. Mamy nadzieję, że nasza odznaka osiąnie na aukcji „kosmiczną” cenę zasilając konto Fundacji o kolejne pieniądze retujące życie dzieciaków.

RomanO


Z OSTATNIEJ CHWILI... PRZEDŁUŻAMY TERMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ!

11.12.2006

Wiadomość z ostatniej chwili! W związku z otrzymaniem od Fundacji dodatkowych ankiet Sztab WOŚP przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” w Warszawie wydłuża do 22 grudnia 2006 r. termin przyjmowania zgłoszeń na wolontariuszy XV Finału WOŚP. Więcej nie będzie, więc spieszcie się!

RomanO


WIĘCEJ ANKIET!

08.12.2006

Nasze dotychczasowe działania, których efektem jest zebrana podczas 14 Finałów WOŚP kwota 438.622,16 zł oraz pragnienie „dobicia” do magicznej granicy 0,5 miliona zł znalazły zrozumienie w Fundacji. Dzięki życzliwości „Remka” nasz Sztab WOŚP otrzymał 50 dodatkowych ankiet! Teraz mamy do rozdysponowania 200 sztuk! Jednak czasu pozostaje coraz mniej. Dlatego też namawiam wszystkich chętnych do odwiedzenia Sztabu WOŚP w najbliższych dniach. Zapraszam serdecznie i oczekuję na Was podczas moich dyżurów.

RomanO


RUSZYŁY NASZE AUKCJE WOŚP 2007!

05.12.2006

Od dziś na Serwisie Allegro dostępne są nasze Aukcje WOŚP 2007. Zachęcam wszystkich do obserwowania efektów licytacji przedmiotów wystawionych przez nasz Sztab WOŚP oraz do aktywnego włączenia się do akcji...

KUP LUB SPRZEDAJ COKOLWIEK!

Jeżeli nie wiesz jak to zrobić – zwróć się o pomoc do członów sztabu – na pewno pomożemy. Możesz też przynieść dowolny przedmiot do licytacji, a my wystawimy go za Ciebie. Miłej zabawy i powodzenia w licytacjach!

RomanO


UWAGA SĄ JUŻ ANKIETY!

24.11.2006

Piękne, kosmiczne, wręcz bajkowe, bo gdzie z kosmosu zapraszają wszystkich do udziału w XV Finale Orkiestry? Jak zwykle, doskonale wydrukowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.
Uwaga w tym roku jest ich w naszym Sztabie – 150 sztuk! Większość z tych ankiet zostanie przeznaczona dla osób biorących udział w naszych działaniach po raz kolejny.
Przypominam wszystkim, że ankietę w dalszym ciągu wypełnienia Sztab WOŚP, ale zanim ją podpiszecie, dokładnie przeczytajcie, o co Was, jako naszych wolontariuszy, prosimy. Cieszy fakt, że po tylu latach ten papierowy identyfikator i nasza tekturowa puszka ciągle budzi ogromne zaufanie i radość Polaków. To właśnie nieustannie pisze Jurek na ankiecie – nie dajcie najmniejszego powodu, aby ta postawa uległa zmianie!
Dziękuję wszystkim, którzy już o ankietę poprosili i dziękuję tym, którzy pomagają i włączają się bardzo aktywnie w finałowe granie. Czekam na Was w środy i piątki w godz. 17.30-19.00, aż do 15 grudnia 2006 r.

RomanO


O TEMACIE XV FINAŁU WOŚP RAZ JESZCZE...

23.11.2006

Przypominamy, że po raz drugi będziemy zbierali pieniądze na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, a to oznacza, że o wypadkach i o pierwszej pomocy mówić będziemy bardzo, bardzo dużo. Ale także po raz pierwszy będziemy mówili o potrzebie pomocy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, a to w związku z programem Fundacji WOŚP skierowanym do ludzi chorych na cukrzycę – „Policz się z cukrzycą”.


DYŻURY SZEFA SZTABU WOŚP

22.11.2006

We wszystkich sprawach dotyczących działania Sztabu WOŚP (m. in. zapisy, sprawdzanie danych osobowych, informacje) należy kontaktować się z Szefem Sztabu WOŚP wyłącznie w dniu dyżuru!
Szef Sztabu WOŚP pełni dużury w Ośrodku Kultury i Edukacji SM Wola w Warszawie, ul. Bolkowska 2c, we wtorki i środy w godz. 17.30-19.00.


ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

20.11.2006

Aby zostać wolontariuszem:
– możesz wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na naszej stronie internetowej,
– możesz wysłać e-mail: wosp-msw@o2.pl
– możesz zapisać się osobiście w siedzibie Sztabu WOŚP, ul. Bolkowska 2c (Ośrodek Kultury i Edukacji SM     Wola), w dniach dyżurów Szefa Sztabu WOŚP.
Nie zapomnij o podaniu imienia (imion) i nazwiska, adresu zamieszkania, daty i miejsca urodzenia, nazwy szkoły, do której uczęszczasz lub firmy, w której pracujesz oraz kontaktu – nr telefonu lub aktywnego konta e-mail. Każdy niepełnoletni wolontariusz musi posiadać zgodę rodziców (opiekunów) na wzięcie udziału w kweście WOŚP. Druki takiej zgody można pobrać w dziale „Aktualności”.


ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

18.11.2006

Chcesz zostać wolontariuszem w bieżącej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Włóż w kieszeń swą legitymację szkolną, lub dowód osobisty i jak najszybciej, pędź do siedziby naszego Sztabu WOŚP w Ośrodku Kultury i Edukacji SM Wola, tel. (0-22) 252-11-64. Zapisy przyjmujemy tylko od 22 listopada do 15 grudnia 2006 r. Nie daj się wyprzedzić innym. Pamiętaj – ankiet będzie tylko określona ilość. Może ich po prostu nie starczyć dla wszystkich.
Mamy tylko jedną ważną prośbę... W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadziliśmy zasadę, że nie możesz kwestować w pojedynkę, musi Was być co najmniej 3 osoby. Więc jeżeli zgłaszasz się do nas, musisz nam podać nazwiska swoich towarzyszy, którzy będą pomagali Ci w dniu Finału. Nie muszą oni mieć identyfikatorów i puszek, ale muszą być cały czas blisko Ciebie. Podczas kwesty mogą Ci towarzyszyć np. Twoi rodzice, starsze rodzeństwo, starsi koledzy, przyjaciele itp.


SZTAB WOŚP ZAREJESTROWANY

18.11.2006

Właśnie dziś został zarejestrowany Sztab XV Finału WOŚP przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” w Warszawie. Odpowiedzialność za działania Sztabu przyjął na siebie Roman Henryk Orlicz.
A więc działamy legalnie!
Sztab podjął współpracę z Fundacją i działa we własnym imieniu, jednakże na rzecz Fundacji WOŚP.


Z KONTA ORKIESTRY ZNIKAJĄ PIENIĄDZE

15.11.2006

W dniu 20 listopada 2006 r. odbędzie się 24 Konkurs Ofert na Zakup Sprzętu Medycznego Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przedmiotem negocjacji będzie zakup urządzeń na wyposażenie oddziałów chirurgii urazowej i oddziałów urazowo-ortopedycznych dla dzieci. Szacunkowa wartość zawartych podczas tego konkursu kontraktów ma wynieść... Uwaga! – około 11 milionów złotych.
Będą to, jak się zapewne domyślacie, pieniądze zebrane w styczniu tego roku, podczas XIV Finału WOŚP.
W czasie konkursu ofert odbędzie się także konferencja prasowa, otwarta dla przedstawicieli wszystkich mediów, a będzie na niej poruszonych dużo ważnych tematów. Przede wszystkim przedstawione zostanie wstępne rozliczenie środków zebranych w czasie XIV Finału WOŚP.
W czasie tej konferencji oficjalnie zostanie zaprezentowane także nowe przedsięwzięcie, w które zaangażowała się Fundacja WOŚP w ramach Ogólnopolskiego Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. Akcja „Policz się z cukrzycą” skierowana będzie do blisko 2 mln polskich diabetyków i będzie to pierwsze przedsięwzięcie WOŚP, które ma na celu pomoc nie tylko dzieciom, ale i dorosłym Polakom.


LEGALIZUJEMY NASZE DZIAŁANIA

13.11.2006

Już po raz 15. będziemy zbierali pieniądze. Przez te wszystkie lata sama zbiórka pieniędzy przeistoczyła się z szalonego „pospolitego ruszenia” w bardzo zorganizowaną, czy chcemy tego czy nie, prawnie określoną akcję.
Już w najbliższych dniach przedstawiciele Koła PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” d. przy 108 GDH „Dreptaki” im. prof. Romana Kobendzy udadzą się do siedziby Fundacji Wielkia Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie, przy ul. Niedźwiedziej 2a, celem przedłożenia dokumentów wymaganych przy zakładaniu sztabów oraz organizacji finałowych imprez. Czekamy na oficjalne powołanie Sztabu.


DZIEŃ ZMARŁYCH

30.10.2006

Pamiętajmy o tych, co odeszli od nas dawno, dawno temu i o tych, którzy odeszli dosłownie przed chwilą... Pamiętajmy o tych, którzy tworzyli rzeczy ważne dla nas i naszej Ojczyzny. Pamiętajmy o ludziach wielkich i tych zupełnie „maluczkich”. Pamiętajmy o wszystkich.
Podobnie jak Jurek twierdzę, że z wiekiem zaczynamy myśleć nieco inaczej. Nie tylko odczuwamy brak kogoś bliskiego, kiedy umiera, ale także przez lata myślimy o tym, co dla nas znaczył, czego dokonał, jak na nas wpływał i jak nam z nim było. Jutro nie zapomnijmy o nikim!

RomanO


MAMY NOWĄ SIEDZIBĘ SZTABU WOŚP!

23.10.2006

Dzięki uprzejmości Pani Jolanty Łukasiak – pełnomocnika Zarządu SM Wola ds. kultury, edukacji i sportu oraz Pani Małgorzaty Jarząb – kierownika Ośrodka Kultury i Edukacji SM Wola mamy już naszą nową siedzibę. Działamy na terenie Ośrodka Kultury i Edukacji, przy ul. Bolkowskiej 2c (za sklepem Lidl). Zapraszam wszystkich serdecznie!

RomanO


POSZUKIWANA NOWA SIEDZIBA SZTABU WOŚP

09.10.2006

W chwili obecnej jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów z kilkoma instytucjami, które gotowe są bezpłatnie udostępnić nam swoje pomieszczenia, stwarzając tym samym warunki do normalnego funkcjonowania Sztabu WOŚP. O wszystkich sprawach związanych z działalnością naszego sztabu będę Was informował na bieżąco.

RomanO


XV FINAŁ WOŚP

02.10.2006

W tym roku przygotowujemy już XV Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ale Kosmos...
Po raz kolejny wolontariusze z kolorowymi identyfikatorami, z serduszkami i tekturowymi puszkami wyruszą na ulice naszego miasta. Po raz kolejny przyłączymy się do ogólnopolskiej akcji niesienia pomocy.
14 stycznia 2007 r. odbędzie się XV „Kosmiczny” Finał WOŚP. Mamy nadzieję, że zagramy efektownie i efektywnie. To jednak nie jest zależne tylko od nas, czyli Sztabu WOŚP. Wiele w tej mierze zależy od Was Droga Młodzieży i od Waszych Rodziców oraz od innych Przyjaciół i Sympatyków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Potrzebujemy Waszej Pomocy w różnych naszych działaniach. Masz ciekawy pomysł, który można by zrealizować podczas letniej Zadymy w Środku Zimy? Znasz interesujących ludzi, którzy mogą razem z nami zagrać lub sam w twórczy sposób możesz pomóc nam zbierać pieniądze dla maluchów? A może po prostu nie chcesz stać obok? Przyjdź! Czekamy na Ciebie! Na pewno wspólnie zdziałamy więcej!


CEL XV FINAŁU WOŚP USTALONY

27.09.2006

Zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowił, że celem XV Finału WOŚP będzie, podobnie jak w ubiegłym roku, zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy.
Okazuje się, że pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach, jak i nauka pierwszej pomocy, to w Polsce dziedziny, w których dużo jeszcze jest do zrobienia. Ale budujące się efekty ostatniego roku działań Fundacji – Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” stał się wydarzeniem bezprecedensowym w skali całego świata. Orkiestra chce podtrzymać ten sukces, a jednocześnie zaplanować nową turę zakupów sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej chirurgii urazowej.
Mamy nadzieję, że XV Finał WOŚP pozwoli na zakup bardzo nowoczesnego sprzętu medycznego oraz na rozwój programu nauki udzielania pierwszej pomocy. Program ten Fundacja WOŚP prowadzi już od kilku lat, a w ubiegłym roku uzyskała prawo prowadzenia szkoleń w amerykańskim systemie AHA – jako jedyna organizacja pozarządowa w Polce otrzymała certyfikat Americacan Heart Association.


CZY W TYM ROKU BĘDZIE SZTAB WOŚP PRZY KOLE PTTK NR 24 „MSW”?

25.09.2006

Od razu odpowiadam i uspokajam, wszystkich tych, którzy czekają na utworzenie się Sztabu WOŚP przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” – nasz sztab na pewno powstanie! Pomimo usilnych „zabiegów” pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 82 – Beaty Ciesielskiej-Pocialik, zmierzających do tego, aby pozbawić nas możliwości uczestniczenia w tej pięknej akcji, jaką jest działalność Orkiestry, sztab będzie działał nadal. Na szczęście to nie pani dyrektor SP 82 decyduje o tym, czy sztab się zawiąże, czy też nie będzie zgody na jego funkcjonowanie. Zgodę taką wydaje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Warto przypomnieć, że pani Pocialik nigdy nie przyjmowała naszych poczynań z sympatią. Wielokrotnie dała wyraz swoich awersji wobec działań Orkiestry, a w szczególności naszego sztabu i mojej osoby. Nie mam zamiaru oceniać tu jej postępowania, ocenę taką pozostawiając Wam.
Ja, jako wieloletni szef Sztabu WOŚP, koncentruję się na działaniach zmierzających do utworzenia sztabu i zagwarantowania wolontariuszom odpowiednich warunków ich bezinteresownej i ciężkiej pracy. Pracy, którą my doceniamy i, za którą jesteśmy Wam wszystkim ogromnie wdzięczni. Gramy wszak od Pierwszego Finału WOŚP, aż do końca świata... i o jeden dzień dłużej!

Roman Henryk Orlicz


XV FINAŁ WOŚP

18.09.2006

Już po raz piętnasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce, w wielu miastach Europy i na całym świecie. Zagramy oczywiście również w Warszawie.
Już dzis rozpoczynamy przygotowania do XV Finału. Tak jak w ubiegłych latach dołożymy wszelkich starań, aby kolejny, styczniowy finał był nie tylko paradą ludzi dobrej woli i ich gorących serc, ale i radosnym wydarzeniem kulturalnym. O wszelkich naszych planach i działaniach będziemy informować Was na bieżąco, zarówno na naszych stronach jak i za pośrednictwem innych mediów. Do zobaczenia 14 stycznia 2007 r. podczas XV Finału WOŚP!
Oj będzie się działo... Pamiętajcie gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!


XV FINAŁ WOŚP – STARTUJEMY!

13.09.2006

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniu 14 stycznia 2007 r. Dla nas jest to wydarzenie absolutnie kosmiczne!
Kiedy 15 lat temu startowaliśmy do finałowego grania, nikt w najśmielszych nawet marzeniach nie zastanawiał się, jak będzie podczas piętnastej zbiórki pieniędzy. Orkiestra zebrała wówczas, w warunkach spartańskich jeżeli porównamy to z dniem dzisiejszym, zawrotną sumę blisko 2 mln USD. I mimo, że nazwano to Wielkim Finałem, co sugerowałoby że coś się skończy – dla nas był to dopiero początek niesamowitej przygody pod nazwą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Następnych 14 lat to następnych 14 Finałów i systematyczna, mozolna praca, dzięki której dzisiaj w każdym szpitalu w Polsce znajdują się super nowoczesne urządzenia medyczne z nadrukowanym orkiestrowym serduszkiem. Czas ten to okres stopniowego, ale regularnego wzrostu jakości leczenia w polskiej medycynie dziecięcej, która dziś nie odbiega zasadniczo od poziomu najbardziej rozwiniętych krajów świata. Do tego suma zebranych i wydanych na sprzęt medyczny pieniędzy – 65 milionów dolarów!
To absolutnie niespotykana we wszechświecie, kosmiczna, nieprzewidywalna sytuacja. Dlatego nasze piętnaste granie w takim właśnie klimacie zakręci się ponownie w całej Polsce i w wielu, wielu miejscach na świecie, gdzie żyją Polacy.
Krzyczymy już dziś z całych sił – Ludzie! Ale kosmos! Zbliża się 15 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!


Wesprzyj Fundację kupując orkiestrowy gadżet

Wesprzyj Fundację
kupując orkiestrowy gadżet
Wspomóż Orkiestrę biorąc udział w aukcjach internetowych

Wspomóż Orkiestrę biorąc udział
w aukcjach internetowych
Zasil konto Fundacji kartą kredytową

Zasil konto Fundacji
kartą kredytową