ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

24.12.2005

Jak obyczaj każe stary, według ojców naszych wiary,
chcemy złożyć Wam życzenia, z dniem Bożego Narodzenia.
Niech ta Gwiazdka Betlejemska, która wschodzi tuż po zmroku,
da Wam szczęście i pomyślność, w nadchodzącym Nowy Roku.


DZIEŃ WOLONTARIATU

05.12.2005

W Dniu Wolontariatu serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy zdecydowali się pomóc w organizacji XIV Finału WOŚP, są z nami i będą kwestować na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Jednocześnie przestrzegamy przed wszelkiego rodzaju „ściemniaczami”. Każdy wolontariusz będzie posiadał specjalny identyfikator ze zdjęciem i hologramem oraz tekturową, kolorową puszkę z identycznym numerem jak na identyfikatorze. Tylko takim osobom możecie Państwo powierzyć swoje pieniądze i kosztowności!
Liczy się każdy grosik! Z góry dziękujemy za zaufanie jakim od wielu lat obdarzają nas mieszkańcy Warszawy.


BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FINAŁU ZAPEWNIONE

01.12.2005

Straż Miejska oraz Stołeczna Policja zobowiązały się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas XIV Finału WOŚP oraz imprez towarzyszacych, a także przeszkolenia wolontariuszy. Dziękujemy im za to bardzo serdecznie, ponieważ robią to za zupełną darmochę, w dzień wolny od pracy, z własnej, dobrej woli!


Z OSTATNIEJ CHWILI!

30.11.2005

Wiadomość z ostatniej chwili! Sztab WOŚP przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” w Warszawie wydłuża do 15 grudnia 2005 r. termin przyjmowania zgłoszeń na wolontariuszy XIV Finału WOŚP.


UWAGA SĄ JUŻ ANKIETY!

28.11.2005

Dziś do Sztabu WOŚP przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” dotarła przesyłaka z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. W solidnie zapakowanej paczce znajdowały się zamówione wcześniej w Fundacji ankiety XIV Finału WOŚP, jak zwykle bardzo kolorowe, radosne – po prostu orkiestrowe. Uwaga w tym roku jest ich w naszym Sztabie rekordowa ilość – 200 sztuk! Większość z tych ankiet zostanie przeznaczona dla osób biorących udział w naszych działaniach po raz kolejny. Razem z ankietami jak zwykle otrzymaliśmy list od Jurka Owsiaka.


W FUNDACJI JUŻ O NAS WIEDZĄ!

21.11.2005

Właśnie dziś otrzymaliśmy pismo, w którym Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, że w Warszawie przy Kole PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli”, utworzył się Sztab XIV Finalu WOŚP. Odpowiedzialność za działania Sztabu przyjął na siebie Roman Henryk Orlicz. A więc działamy legalnie! (zobacz)
Sztab podjął współpracę z Fundacją i działa we własnym imieniu, jednakże na rzecz Funfacji WOŚP.


DYŻURY SZEFA SZTABU WOŚP

15.11.2005

We wszystkich sprawach dotyczących działania Sztabu WOŚP (m. in. zapisy, sprawdzanie danych osobowych, informacje) należy kontaktować się z Szefem Sztabu WOŚP wyłącznie w dniu dyżuru!
Szef Sztabu WOŚP pełni dużury w Pracowniu Techniki (Szkoła Podstawowa nr 82 w Warszawie, ul. Górczewska 201) we wtorki w godz. 15.00-16.30 oraz we środy w godz. 16.00-17.30.
W innych dniach oraz godzinach proszę... nie przeszkadzać w funkcjonowaniu szkoły!


ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

15.10.2005

Aby zostać wolontariuszem:
– możesz wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na naszych stronach internetowych,
– możesz wysłać e-mail: wosp-msw@o2.pl
– możesz wpisać się na szkolną listę wolontariuszy,
– możesz zapisać się bezpośrednio w siedzibie Sztabu WOŚP, ul. Górczewska 201 (SP nr 82) w dniach dyżurów    Szefa Sztabu WOŚP,
Nie zapomnij o podaniu imienia (imion) i nazwiska, adresu zamieszkania, daty i miejsca urodzenia, nazwy szkoły, do której uczęszczasz lub firmy, w której pracujesz oraz kontaktu – nr telefonu lub aktywnego konta e-mail. Każdy niepełnoletni wolontariusz musi posiadać zgodę rodziców (opiekunów) na wzięcie udziału w kweście WOŚP. Druki takiej zgody można pobrać w dziale „Aktualności”.


ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

10.10.2005

Chcesz zostać wolontariuszem w bieżącej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Włóż w kieszeń swą legitymację szkolną, lub dowód osobisty i jak najszybciej, pędź do siedziby naszego Sztabu WOŚP w Szkole Podstawowej nr 82 im. Franka Zubrzyckiego w Warszawie przy ulicy Górczewskiej 201, tel. (0-22) 664-06-99. Zapisy przyjmujemy tylko do 20 listopada 2005 r. Nie daj się wyprzedzić innym. Pamiętaj – ankiet będzie tylko określona ilość. Może ich po prostu nie starczyć dla wszystkich.
Mamy tylko jedną ważną prośbę... W trosce o Twoje bezpieczeństwo wprowadziliśmy zasadę, że nie możesz kwestować w pojedynkę, musi Was być co najmniej 3 osoby. Więc jeżeli zgłaszasz się do nas, musisz nam podać nazwiska swoich towarzyszy, którzy będą pomagali Ci w dniu Finału. Nie muszą oni mieć identyfikatorów i puszek, ale muszą być cały czas blisko Ciebie. Podczas kwesty mogą Ci towarzyszyć np. Twoi rodzice, starsze rodzeństwo, starsi koledzy, przyjaciele itp.


CEL XIV FINAŁU WOŚP USTALONY

03.10.2005

Zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowił, że celem XIV Finału WOŚP będzie zbiórka pieniędzy: na zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.
Niewątpliwie wpływ na wybranie takiego tematu finału miały ostatnie wydarzenia w polsce związane z tragicznymi wypadkami komunikacyjnymi, które pociągnęły za sobą wiele ofiar.
Cel XIV finału jest rzeczą niezwykle potrzebną w odniesieniu do bardzo nowoczesnej i szybko rozwijającej się medycyny przeciwdziałającej skutkom wypadków z udziałem dzieci. Chodzi tu nie tylko o wypadki komunikacyjne, ale o wszystkie inne wypadki, w których dziecko ponosi ogromną szkodę na zdrowiu i tylko nowoczesna pomoc medyczna jest w stanie zachować zdrowie i niejednokrotnie uratować życie. Już dwukrotnie Finał Orkiestry był poświęcony tej tematyce – po dzień dzisiejszy po drogach Polski jeżdżą zakupione wtedy m. in. nowoczesne karetki pogotowia, a orkiestrowy sprzęt medyczny pracuje w wielu oddziałach dziecięcej chirurgii urazowej w Polsce.
Mamy nadzieję, że XIV finał pozwoli na zakup bardzo nowoczesnego sprzętu medycznego dla oddziałów chirurgii dziecięcej, oraz na rozwój programu nauki udzielania pierwszej pomocy. Program ten Fundacja WOŚP prowadzi już od kilku lat, a w tym roku uzyskała prawo prowadzenia szkoleń w amerykańskim systemie AHA – jako jedyna organizacja pozarządowa w Polce otrzymała certyfikat Americacan Heart Association.


LEGALIZUJEMY NASZE DZIAŁANIA

02.10.2005

Już po raz 14 będziemy zbierali pieniądze. Przez te wszystkie lata sama zbiórka pieniędzy przeistoczyła się z szalonego pospolitego ruszenia w bardzo zorganizowaną, czy chcemy tego czy nie, prawnie określoną akcję.
Już w najbliższych dniach przedstawiciele Koła PTTK nr 24 „Młodzi Silni Weseli” d. przy 108 GDH „Dreptaki” im. prof. Romana Kobendzy udadzą się do siedziby Fundacji Wielkia Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie, przy ul. Niedźwiedziej 2a, celem przedłożenia dokumentów wymaganych przy zakładaniu sztabów oraz organizacji finałowych imprez. Czekamy na oficjalne powołanie Sztabu.


XIV FINAŁ WOŚP

01.10.2005

W tym roku przygotowujemy już XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Po raz kolejny wolontariusze z kolorowymi identyfikatorami, z serduszkami i puszkami wyruszą na ulice naszego miasta. Po raz kolejny przyłączymy się do ogólnopolskiej akcji niesienia pomocy.
8 stycznia 2006 r. odbędzie się XIV Finał WOŚP. Mamy nadzieję, że zagramy efektownie i efektywnie. To jednak nie jest zależne tylko od nas, czyli Sztabu WOŚP. Wiele w tej mierze zależy od Was Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele – Przyjaciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Potrzebujemy Waszej Pomocy w różnych naszych działaniach. Masz ciekawy pomysł, który można by zrealizować podczas letniej Zadymy w Środku Zimy? Znasz interesujących ludzi, którzy mogą razem z nami zagrać lub sam w twórczy sposób możesz pomóc nam zbierać pieniądze dla maluchów? A może po prostu nie chcesz stać obok? Przyjdź! Czekamy na Ciebie! Na pewno wspólnie zdziałamy więcej!


XIV FINAŁ WOŚP

30.09.2005

Już po raz czternasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w całej Polsce, w wielu miastach Europy i na całym świecie. Zagramy oczywiście również w Warszawie.
Już dzis rozpoczynamy przygotowania do XIV Finału. Tak jak w ubiegłych latach dołożymy wszelkich starań, aby kolejny, styczniowy finał był nie tylko paradą ludzi dobrej woli i ich gorących serc, ale i radosnym wydarzeniem kulturalnym. O wszelkich naszych planach i działaniach będziemy informować Was na bieżąco, zarówno na naszych stronach jak i za pośrednictwem innych mediów. Do zobaczenia 8 stycznia 2006 r. podczas XIV Finału WOŚP!
Oj będzie się działo... Pamiętajcie gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!


Wesprzyj Fundację kupując orkiestrowy gadżet

Wesprzyj Fundację
kupując orkiestrowy gadżet
Wspomóż Orkiestrę biorąc udział w aukcjach internetowych

Wspomóż Orkiestrę biorąc udział
w aukcjach internetowych
Zasil konto Fundacji kartą kredytową

Zasil konto Fundacji
kartą kredytową