W roku 2001 po raz dziesiąty i ostatni Mennica Państwowa wykonała dla Fundacji 500 sztuk złotych serduszek, które były licytowane – 12 stycznia 2002 r. – podczas XI Finału WOŚP. Każde z ostatniej serii tych serduszek ozdobione było cyrkonią, która została umieszczona w baretce. W ten sposób rozdział złotych serduszek został ostatecznie zamknięty. Złote serduszka licytowano po raz ostatni. Po raz ostatni można było stać się posiadaczem jednego z tych cennych precjozów. Po raz ostatni... ale czy na pewno? Już po XI Finale WOŚP na oficjalnej stronie internetowej Fundacji można było przeczytać następującą informację:

„Fundacja posiada pojedyncze, nieodebrane złote serduszka z ubiegłych lat. Jeśli chcesz się stać ich posiadaczem, zadzwoń do nas, i sprawdź czy jeszcze możesz na nie trafić. Bez względu na numer serduszka, cena każdego wynosi 1000 złotych.”

Długo nie trzeba było nas namawiać, abyśmy skorzystali z tej wyjątkowej okazji. Już podczas gorących przygotowań do kolejnego – XII Finału WOŚP postanowiliśmy powtórzyć „manewr” z roku ubiegłego i aby zgromadzić fundusze na zakup drugiego złotego serduszka, wypuściliśmy kolejną serię naszych „cegiełek”. Tym razem ujednolicone „cegiełki” posiadały nominał jedynie dziesięciozłotowy, a całkowity dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na zakup złotego serduszka VII Edycji z 1999 r. Dystrybucja „Cegiełek” wśród członków Sztabu, wolontariuszy i naszych przyjaciół przebiegała bardzo sprawnie i już przed XII Finałem WOŚP mogliśmy szczycić się posiadaniem dwóch tych, tak bardzo dla nas cennych pamiątek.

I jeszcze jedna ważna informacja „serduszkowa”.

Zawsze nr 13 każdego serduszka z corocznej licytacji, pozostaje w Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Poniżej prezentujemy certyfikat i zaświadczenie stwierdzające autentyczność Złotego Serduszka o numerze 298, które zakupiliśmy podczas XII Finału WOŚP.

Certyfikat

Zaświadczenie